CEHENNEM KAPISI- DERWEZE TÜRKMENİSTAN

Extreme-Travel-Derweze-Turkmenistan-The-Door-to-Hell

1971 yılında Sovyet mühendisler Aşkabat yakınlarında 70 m genişliğinde ve 19.8 m derinliğinde bir kuyu kazmışlar. Doğalgaz kuyusu olan bu bölgedeki zehirli gaz salınımının zararlarını önlemek için ise çukuru ateşe vermişler. Sonuç ise düşündükleri gibi olmamış ve kısa sürede söneceğini düşündükleri çukur 44 yıl geçmesine rağmen hala sönmemiş. Şeytan dünya da yerleşik hayata geçmek isterse nerde ikamet edeceğini tahmin etmek zor değil.

OYUNCAK BEBEK ADASI-MEXICO

he-moved-to-la-isla-de-las-muecas-in-the-xochimilco-canals--at-that-point-a-normal-though-uninhabited-island-a-little-over-11-miles-from-mexico-citys-center

 

Meksika’nın güneyinde küçük, etrafı kanallarla çevrili olan ‘Isla de Las Munecas’ adası oldukça ilginç, biraz da ürkütücü bir turistik yapıya sahip. Küçük bir kızın boğulmuş cesedini kanalda bulan Don Julian Santana adında bir adam, o günden sonra küçük kızın onu ve adaya gelen herkesi izlediğini söyleyerek kendini koruma amacı ile nehirde bulduğu oyuncak bebekleri adanın çeşitli yerlerine asmaya başlamış. Arkadaş olduğunu göstermek için adanın her yerini kolu, gözü, bacağı eksik bir çok oyuncak bebekle doldurmuş. Zamanla ürkütücü bir yer olmaya başlayan ada ise 2001 yılında Julianın, kanalda boğularak ölmesi ile son bulmuş. Bugün ise hikayesi nedeniyle turistik bir ada haline gelmiş.

doll

CAPELA DOS OSSOS –KEMİKLERİN ŞAPELİ- EVORA PORTEKİZ

s-eb46d7b3e0bcab26abab404bbdf40655abb3d56e

Burası 1500’lerde keşişler tarafından inşa edilen bir kilise. Onu farklı ve özel yapan ise tamamıyla kafatası, uyluk ve diğer kemik çeşitleriyle süslenmesi. 5 000’den fazla insan kemiği barındıran bu şapelin amacı hem mezar için yeteri yer kalmaması hem de insanlara yaşarken bir gün öleceklerini, ölümün kaçınılmaz olduğunu hatırlatmak. Bundan daha ürkütücü olan yanı ise Girişe astıkları kurutulmuş bir çocuk cesedi ve babasının cesedinin sergilenmesi. Bu cesetler ise kıskanç bir kadının lanetlemesi sonucu adamın ve çocuğun durumunu göstermek içinmiş.

AOKİGAHARA ORMANI-JAPONYA

japan-s-infamous-suicide-forest-is-so-bone-chilling-it-inspired-a-horror-movie-743689

Fuji dağının yakınlarındaki huzur verici yeşilin her tonuna sahip bu ormanın çekiciliği fazlasıyla aldatıcı. Çünkü canlıların ruhunu emen bir cazibeye sahip. Japonların tarihinde oldukça büyük bir önemi var bu ormanın. Mistik özelliği ve aslında Seicho Matsumoto adlı bir yazarın, Kuroi Kaiju adlı romanında karakterlerini bu ormanda öldürmesiyle insanları bu bölgede intahara yönelten bir akım başlatmış. Fuji dağını görmek isteyen turistler için hazırlanmış özel parkurlara girmeden insanları karşılayan tabela bile durumun ciddiyetini kanıtlar nitelikte. Tabelada, ‘lütfen intahar etmeyin, hayat size verilmiş bir hediye, arkadaşlarınızı ve ailenizi düşünün gibi yazılar var. Yetkililerin her devriyeye çıktığında mutlaka bir ceset bulması, ormanın çeşitli bölgelerine intihar etmiş insan sembolleri yerleştirmelerine ve onları korkunç kararlarından döndürmeyi hedeflemişler. Resmi olarak açıklanmasa da her yıl 50-100 arasında insanın intahar ettiği bu orman dünyanın en azılı seri katillerinden biri.

TASHİROJİMA ADASI- JAPONYA

nekodarake

Bu küçük adada yaşayabilmeniz için kedileri sevmeniz şart. Her yerinden kedi fışkıran bu adada insan nüfusunun yaşlı olması ve giderek azalması, aynı anda da zaten fazla olan kedi nüfusunun artması, bir süre sonra tamamen kedi dolu bir adaya dönüşeceğe benziyor.

ZEHİR BAHÇESİ-ALNWICK İNGİLTERE

deadly-gates

Bu bahçeye girip rengarenk çiçekleri koklamak istemezsiniz. 100’den fazla zehirli bitkinin olduğu bu bahçe Northumberland düşesi tarafından kurulmuştur. Burayı ziyaret ederseniz merakınıza yenilmemenizi tavsiye ederim.

MOOSHAM KALESİ- AVUSTURYA

186-

Bu kale cadılarıyla ünlü. Cadı olduğu için suçlanan ve işkencelere maruz bırakılarak acı verici yöntemlerle öldürülen sayısız kadına mezar olan bir yer.

CENTRALİA-PENNSYLVANİA

bb31e8244d06148613078e098c10fa99

1960 yılına kadar kilisesi, okulu, postanesi olan 5000 kişilik normal bir kasaba iken, günümüzde sadece 4 kişinin yaşadığı hayalet bir kasabaya dönüşmüş. Nedeni ise yeraltındaki madenlerin 1960’larda ç

ıkan yangınla yanması ve yaklaşık 250 yıl daha yangının devam etmesi. Korku filmlerinde gördüğümüz sahneler gibi mezarlık ve kasabanın belli kısımları yeraltından çıkan sisle ürkütücü bir görünüm verirken, aynı zamanda insan sağlığını da olumsuz yönde etkiliyor.

Kaynak;

Sean.(2015).30 Creepiest Places On Earth.http://www.geeksvip.com/g/30-creepiest-places-on-earth