Nasa, Ay’a iniş yapan ve Dünya tarihini değiştiren Apollo 11 uzay aracını Ulusal Uzay ve Havacılık Müzesine verirken, görevde ki astronotların Graffitileri ile karşılaştı. 20 Haziran 1969’da, Türkiye saatiyle tam 10,18’de, Apollo 11 Ay’ın atmosferine indiğinde astronot Neil Armstrong yanında ki Buzz Aldrin’e bakarak, aracı terk etmeden önce tam şu cümleyi kurdu; Benim için küçük ama insanlık için büyük bir adım. Dışarıda 2.5 saate yakın duran Neil Armstrong’u bekleyen araç, tarihi yazmak için Dünya’ya döndü.
İnsanlık tarihini baştan aşağıdeğiştiren araç Apollo 11, Amerika Ulusal Uzay ve Havacılık Müzesi tarafından önce 3D taranarak, sanal bir müze haline getirilmek, daha sonra ise NASA Müzesinde astronomi hayranları tarafından incelenmek üzere bulunduğu depo’dan çıkarıldıktan sonra yeni bir şey farkedildi. Aracın içinde sıkılan astronotlar aracın duvarlarını hem görev amaçlı hem de eğlence amaçlı graffiti’leri ile doldurmuşlar.

Kaynak; http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3443092/Smithsonian-giving-visitors-virtual-look-inside-Apollo-11.html